31 marca 2023, imieniny obchodzą: Beniamin, Balbina, Kordulia, Kornelia, Dobromierz, Gwidon, Kamila
Użytkownik: Hasło:

Nasza bursa pamięta!

Cykliczna akcja „Szkoła pamięta” rozpoczęła się w 2019 r. W pierwszej edycji przedsięwzięcia uczestniczyło 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Rok później 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. W inicjatywę włączyło się także 40 polonijnych placówek  z całego świata. 

Nasza bursa dumnie włączyła się do akcji!

Co roku w listopadzie uczniowie pod opieką wychowawców biorą czynny udział w akcji MEiN ,,Szkoła pamięta” realizując różne działania, które kształtują postawę patriotyczną. Starają się upamiętniać historyczne miejsca oraz bohaterów. Dzięki temu lepiej poznają historię swojego regionu oraz celebrują ważne rocznice. Chętnie przygotowują gazetki ścienne oraz wystawy tematyczne. Wychowawcy organizują wycieczki patriotyczne w celu upamiętnienia lokalnego miejsca pamięci i poznanie związanej z nim historii oraz zapalają symboliczne znicze.  Wspominają ważne osoby i pogłębiają wiedzę historyczną. 

W tym roku pod opieką wychowawcy Pani Teresy Bielak grupa wychowanek w ramach wycieczki patriotycznej,odwiedziła Państwowe Muzeum na Majdanku. Młodzież zapaliła symboliczne znicze  przy Pomniku Walki i Męczeństwa. Wycieczka dla młodzieży była momentem wiszenia, zadumy, refleksji o przemijaniu życia.

 

Szkoła pamięta
powrót