31 marca 2023, imieniny obchodzą: Beniamin, Balbina, Kordulia, Kornelia, Dobromierz, Gwidon, Kamila
Użytkownik: Hasło:

Dumnie obwieszczamy uczestnictwo młodzieży z naszej bursy w sprzątaniu Świata!

Dziewczęta z grupy III pod przewodnictwem wychowawczyni Agnieszki Referdy w dniach 1-7 października br. dołączyły do akcji Czysty Las nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. 

Akcja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Czysta Polska, które cześć młodzieży zna za sprawą projektu „Czyste Tatry” oraz "Czysty Bałtyk". Główne cele Stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz edukowanie społeczeństwa.

Podczas licznych akcji na miejscu wydarzenia w miasteczkach ekologicznych odbywają się ciekawe warsztaty, edukacja, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży. Monza spotkać popularnych influencerów. Uczestniczyć w licznych koncertach oraz wielkim sprzątaniu Polski.

Popularność akcji Stowarzyszenia stale rośnie. Przeciętny Polak produkuje około 350 kg śmieci rocznie.

Z kolei w polskich lasach żyje obecnie ponad 1,5 miliona zwierząt. W tym jeleni, saren, dzików i danieli. 

Dodatkowo na polach drugie tyle zajęcy i bażantów . Wszyscy wiem jak zaśmiecanie lasów niszczy przyrodę oraz zabija zwierzęta.

Na szczęście od 2010 roku populacja jeleni wzrosła o ponad 100 tysięcy osobników, a saren o blisko 130 tysięcy.

Wszystko to argumenty dla których młodzież coraz chętniej angażuje się w akcje sprzątania Świata.

Nasze dzielne wychowanki nazbierały 7 worków sieci!

Całą akcję uwalniania lasów ze śmieci w Lublinie zakończyliśmy z wynikiem 200 kg śmieci, które powędrowały do segregacji. Były to opakowania, butelki, ubrania. Niestety nie brakowało też śmieci wywiezionych do lasu celowo. Prawdopodobnie przez użytkowników pobliskich działek. 

Na pamiątkę nasze wychowanki dostały bardzo ładne ecobidony. Wykonane w 100% z surowców pochodzących z recyclingu i  stworzone do wielokrotnego użytku.

Dzięki świadomości i zaangażowaniu naszej drużyny, udało nam się pozostawić #DobryŚlad na naszej planecie! Brawo Społeczność Bursy nr 5 w Lublinie!

 

Czysty Las
powrót