31 marca 2023, imieniny obchodzą: Beniamin, Balbina, Kordulia, Kornelia, Dobromierz, Gwidon, Kamila
Użytkownik: Hasło:

Szanowni Państwo,

W dniu 31 maja 2021 roku odbyła się wideokonferencja „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii" adresowana do rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Podczas spotkania zostały poruszone następujące zagadnienia:

•    „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi"

•    „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?"

„Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii"

W dniu 6.05.2019 roku wychowawczyni Anna Wójcik uczestniczyła w kursie „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online”. Celem szkolenia było poznanie narzędzi i mediów internetowych, z których korzystają dzieci i młodzież, podejmowanie działań profilaktycznych celem eliminacji zagrożeń online, a także nauka reakcji zgodnie z obowiązującą procedurą w przypadku wystąpienia problemu dotyczącego zagrożeń online. W załączniku zamieszczono kompendium przygotowane przez ekspertów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet, dotyczące zróżnicowanych aspektów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Zapraszamy do zapoznania się z nim. 

Bezpieczeństwo dzieci online. Kompendium wiedzy. 

Czytaj więcej

W dniu 30.09.2017 wychowawczyni Izabela Sobczyk odbyła kurs pt. "Narzędzia internetowe dla nauczyciela", gdzie otrzymała informacje o korzystaniu z Internetu przez nastolatków. Jest to raport z badań:  "Nastolatki wobec Internetu". Zapraszamy do zapoznania się z raportem.  Informacje w nim zawarte mogą być istotne dla działań mających na celu zapobieganie zagrożeniom, na jakie narażona jest młodzież w  cyberprzestrzeni.

Raport - Nastolatki 3.0

 

Czytaj więcej

Internet niesie ze sobą zarówno szanse, jak i zagrożenia. Korzyści płynące z korzystania z internetu są oczywiste, to m.in.: dostęp do wiedzy i bieżących informacji, rozrywka - gry, filmy, muzyka i książki, kontakt z ludźmi - przez fora, grupy dyskusyjne, komunikatory i portale społecznościowe. Lista zagrożeń płynących z korzystania z sieci, choć przez niektórych niedostrzegana, jest równie długa. Eksperci umieszczają na niej m.in. rozpowszechnianie nielegalnych treści i wrażliwych danych, cyberprzemoc, kradzież i modyfikację informacji.

Zachęcamy do zapoznania się materiałami, któe mają zwracją uwagę na obie strony zjawiska "życia w sieci", ostrzegają i pokazują korzyści, które nie są jeszcze dla wszystkich oczywiste.

 

  Najnowsze zagrożenia cyberprzestrzeni

  Dobry i pyrzjazny Internet

 

1