31 marca 2023, imieniny obchodzą: Beniamin, Balbina, Kordulia, Kornelia, Dobromierz, Gwidon, Kamila
Użytkownik: Hasło:

 

Misją naszej bursy jest wspomaganie rozwoju i wychowania w najważniejszych dla młodzieży płaszczyznach. Dbamy o prawidłowy rozwój fizyczny, emocjonalny oraz zapewniamy warunki do aktywności intelektualnej.

Bursa Szkolna nr 5 mieści się w budynku położonym przy ul. Pogodnej, w spokojnej części miasta. W latach 2016-2017 budynek przeszedł remont wraz z termomodernizacją. Dogodny dojazd do szkoły zapewnia duża liczba linii transportu miejskiego. Przystanki znajdują się w odległości stu metrów, wystarczy 4 minuty spaceru. Można stąd dojechać do wszystkich części miasta. W okolicy znajduje się biblioteka i Dzielnicowy Dom Kultury.

Oferujemy wychowankom pokoje, w których mieszka od 3 do 4 osób. Podczas przydzielania pokoi naszym podopiecznym zawsze bierzemy pod uwagę ich preferencje dotyczące znajomych lub osób dzielących te same zainteresowania i potrzeby. Na każdym z czterech pięter znajdują się łazienki oraz kuchnia. W celu rozwijania zainteresowań nasi wychowankowie mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych świetlic. Na potrzeby wychowawców i młodzieży posiadamy również dużą aulę audiowizualną. W bursie znajduje się także strzelnica, siłownia i sala do tenisa stołowego.

Młodzież ma możliwość rozwoju zainteresowań w różnorodnych kołach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę: sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, bieganie, trening siłowy, szachy, strzelanie z karabinków pneumatycznych), artystyczne (teatr, zajęcia plastyczne), kulinarne oraz wolontariat. Od wielu lat w naszej bursie systematycznie organizujemy różnego rodzaju konkursy i zawody. Oddajemy do dyspozycji młodzieży dodatkowe miejsca do nauki oraz relaksu, m.in. świetlice z telewizorami i stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu. Wychowankowie mogą korzystać ze stałego łącza internetowego.

Na pierwszym piętrze działa biblioteka. Wychowankowie mają wpływ na dobór wzbogacanego nieustannie księgozbioru. Młodzieży mieszkającej w bursie zapewniamy całodzienne wyżywienie, również w soboty i niedziele. Posiłki dostosowujemy zarówno do potrzeb rozwojowych młodzieży, jak i do ich preferencji. W stołówce podajemy posiłki przygotowane na miejscu.

Młodzieżą opiekuje się wyspecjalizowana kadra pedagogiczna. Nasi pedagodzy zapewniają również opiekę nocną. O bezpieczeństwo i komfort wychowanków troszczą się również pracownicy administracji i obsługi dbający o sprawne funkcjonowanie bursy. Nasza młodzież uczęszcza do większości szkół średnich działających w Lublinie. Są to uczniowie liceów i techników. Co roku zwiększa się liczba podań napływających od osób zainteresowanych zamieszkaniem w bursie.


powrót